Historia

Biblioteka szkolna została powołana do życia 1 września 1997r., tj. jednocześnie z powołaniem Szkoły Podstawowej nr 36 w Boguszowicach. Od 1 września 1999r. zaczęła gromadzić zbiory dla powołanego w budynku szkoły Gimnazjum nr 7. W związku z likwidacją w 2001r. Szkoły Podstawowej nr 36, biblioteka zreorganizowała zbiory dostosowując je do wymogów gimnazjum.

Pierwszym bibliotekarzem szkolnym była pani Teresa Barczuk, która zorganizowała, a następnie przekształcała zbiory biblioteki szkolnej, zgodnie z potrzebami użytkowników i wymogami szkoły. Pani Barczuk pracowała od początku istnienia biblioteki szkolnej do 2009r., kiedy odeszła na emeryturę. Biblioteka naszej szkoły zawdzięcza p. Teresie ciekawe zbiory biblioteczne oraz rozwój kultury czytelniczej naszych uczniów.

W ostatnim czasie biblioteka powiększyła swoje zbiory specjalne o e-booki, filmy i  programy edukacyjne. Jest miejscem tętniącym życiem o czym świadczą liczne spotkania, konkursy i  inne imprezy życia codziennego szkoły.

Poprawiony: czwartek, 20 października 2016 08:36