12.05.2014 r.  - spotkanie ze Ślązaczką roku Anną Stronczek

13.05.2014 r.  - koncert rapera Dobromira "MAK" Makowskiego i spotkanie o życiu na ulicy, narkotykach, długiej drodze wychodzenia na prostą i pomaganiu innym.

Pedagogia w rytmie rap
Przyszedł na świat w dysfunkcyjnej rodzinie, później był wychowankiem domu dziecka, spędzał życie na ulicy: ćpał, okradał innych, używał przemocy, był wulgarny i zbuntowany. Przez narkotyki niemalże otarł się o śmierć. Dziś jest szczęśliwym mężem i ojcem uroczej Dobrusi, ale nie tylko... Jest - mimo swojego młodego wieku - również ojcem dla wielu młodych ludzi, pozostawionych samym sobie, którzy tak jak on kiedyś, przegrywają swoje życie, sięgają dna.

Skąd taka przemiana?
To kolejny przykład na to, że u Pana Boga nie ma nic niemożliwego. Dobromir mówi tak o swoim nawróceniu: „Stałem przyćpany na ulicy i płakałem: „Jezu, jeśli naprawdę jesteś, to zmień moje życie”. Bóg nie pozostawił go bez odpowiedzi. Niedługo potem jego życie zaczęło nabierać innego charakteru. Ukończył szkołę średnią, obecnie jest nauczycielem wychowania fizycznego, oraz pedagogiem. Jest również autorem świetnego projektu RapPedagogia, który realizuje z powodzeniem od roku 2010. Rappedagog z Pabianic ze swoim programem dotarł już do kilkuset szkół na terenie całej Polski, a 13 maja również do naszego gimnazjum.

Jak to działa i dlaczego działa?
Mottem programu jest hasło: "Lepiej zapobiegać niż leczyć". Żywy i autentyczny przekaz wartości, świadectwo oparte na własnym doświadczeniu i muzyka, która z pewnością trafia do wielu młodych serc, to musi wypalić.
W świecie dotkniętym znieczulicą i konsumpcjonizmem niejeden młody człowiek może patrzy na świat z perspektywy swoistego „pastwiska”. Pozostawiony bez opieki i zainteresowania dorosłych, często też zagubionych, musi razić sobie sam. Skąd czerpać dobre wzorce? Od kumpli z podwórka? Dlatego to pozytywne przesłanie, jakie niesie ze sobą program profilaktyczny Dobromira Makowskiego jest naprawdę czymś, o co warto zabiegać. Choćby dla tej inności i świeżości przekazu, na którą nas pedagogów często nie stać, a która trafia do młodzieży, dając nadzieję na to, że życie, mimo wielu trudności i cierpień, może mieć głęboki sens, nieść radość każdego dnia.
G7 dziękuje za dobry czas z fajną muzyką i wartościowym słowem. Polecamy innym placówkom.

19.05.2014 r.  - głosowanie społeczności szkolnej do Parlamentu Europejskiego

Poprawiony: czwartek, 04 czerwca 2015 21:38