Gimnazjum nr 7 w Rybniku

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Email Drukuj PDF

ROK SZKOLNY 2016/2017

 

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

01.12.2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach terapeutyczno - integracyjnych "BOŻE NARODZENIE" w Zespole Szkół nr 6 w Rybniku.


 

WARSZTATY ZE STOLARSTWA

07.11.2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach terapeutyczno - integracyjnych "Zajęcia ze stolarstwa" w Zespole Szkół nr 6 w Rybniku.


V Międzynarodowa Olimpiada Integracyjna

22 września 2016 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w V Międzynarodowej Olimpiadzie Integracyjnej zorganizowanej przez ZS nr 6 w Rybniku. Kolorowe stroje oraz okrzyki zagrzewające zawodników do walki sprawiły, że otrzymaliśmy wyróżnienie w konkursie kibicowania.

  

 

 

ROK  SZKOLNY  2015/2016

KONKURS KIBICOWANIA

24 września uczniowie klas integracyjnych udali się na teren boiska KS Górnik- Boguszowice, gdzie odbywała się IV Międzynarodowa Olimpiada Integracyjna Rybnik 2015. W olimpiadzie wzięły udział drużyny piłkarskie z Rybnika, Jankowic, Gliwic, Wodzisławia, Jastrzębia oraz zawodnicy z Czech i Słowacji. Zadaniem naszych gimnazjalistów było kibicowanie i zagrzewanie do boju piłkarzy. Oprócz rywalizacji sportowej, która była na wysokim poziomie, organizatorzy zadbalio pyszny poczęstunek, konkurs dla kibiców i nagrody. Rozgrywki piłkarskie wygrała drużyna ze Stowarzyszenia 17 z Boguszowic. Najlepszymi kibicami okazali się uczniowie ze Specjalnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego „Szkoła Życia”. Wszyscy sportowcy i goście dobrze się bawili i już teraz zapowiedzieli swój udział w V Międzynarodowej Olimpiadzie Integracyjnej za rok. Dziękujemy organizatorom, czyli Stowarzyszeniu „Dla Dobra” oraz Zespołowi Szkół nr 6 w Rybniku, za zaproszenie i świetną atmosferę.

 

 

 

 

Uczniowie z Gimnazjum nr 7 najlepsi w międzyszkolnym konkursie. „Badam, poszukuję, odkrywam”

Stowarzyszenie Przyjaciół i Wychowanków Zespołu Szkół nr 6 w Rybniku – DLA DOBRA zorganizowało 14 maja 2015 r. konkurs doświadczeń fizyczno - chemicznych pt. „Badam, poszukuję, odkrywam”. W konkursie brali udział uczniowie gimnazjów: z Rybnika, Wodzisławia, Pszowa i Żor. Konkurs składał się z dwóch części: fizycznej i chemicznej;

w czasie, których uczestnicy przeprowadzali dwa wylosowane doświadczenia pokazowe. Następnie Justyna Pawliczek, Patryk Kowal i Sebastian Wujec zaprezentowali je i wyjaśnili podczas sesji doświadczalnej zdobywając pierwsze miejsce.

* Opracowała:

* Grażyna Szmidt

 

Relacja z KOLOROWYCH DNI INTEGRACJI

Od 9 do 13 marca 2015 r. obchodziliśmy w naszej szkole Kolorowe Dni Integracji. Tradycyjnie już w tych dniach odbyły się różne akcje i konkursy, które miały uświadomić wszystkim członkom szkolnej społeczności, jak ważne są: tolerancja, integracja, akceptacja i szacunek dla drugiej osoby.

W poniedziałek uczniowie klas nieintegracyjnych wzięli udział w quizie o integracji. We wtorek zaprosiliśmy szóstoklasistów z okolicznych szkół podstawowych na Dzień Otwarty. W środę odbyła się debata uczniowska na temat funkcjonowania gimnazjum. W czwartek reprezentanci wszystkich klas wzięli udział w konkursie plastycznym, w którym zwyciężyły Patrycja Kuczera i Magdalena Korbel, a w piątek zorganizowaliśmy rozgrywki sportowe.

Jak co roku każdemu dniowi tego tygodnia patronował inny kolor. Klasy, których uczniowie ubierali stroje w odpowiednich kolorach, obowiązujących w danym dniu, nazajutrz były niepytane. Najbardziej zgrane okazały się klasy 1e, 2e i 3e.

W czasie Kolorowych Dni Integracji swój finał miał także Szkolny konkurs literacki. Oto jego wyniki: I miejsce - Magdalena Kozik, klasa IId, II miejsce - Natalia Swaczyna, klasa IId, III miejsce - Małgorzata Orszulik, kl. IIb. Tekst zwyciężczyni konkursu znajdziecie w najnowszym numerze „Przystanku 7”.

 

DZIEŃ

JAK BĘDZIEMY SIĘ INTEGROWAĆ?

Osoby

odpowiedzialne

poniedziałek

Audycja dot. integracji.

Quiz o integracji (przedstawiciele klas) – 3-4 lekcja

p. Karina Niwelt

p. Surma

p. Weremijewicz – Chrobok

p. Babilas

 

 

wtorek

 

 

 

Dzień Otwarty – 15:00 – 18:00.

Zapraszamy uczniów klas szóstych do odwiedzenia i poznania naszej szkoły. Opowiemy im o klasach integracyjnych, zajęciach pozalekcyjnych, naszych tradycjach i sukcesach. Rozdamy specjalny numer „Przystanku 7” oraz ulotki
o szkole.

 

wszyscy nauczyciele

 

 

środa

 

 

 

 

Debata uczniowska.

3 godzina lekcyjna

Temat debaty: „Współpraca w naszej szkole”.

G. Szmidt

czwartek

 

Konkurs plastyczny - Integracja w G7 – przedstawiciele klas na piątej godzinie lekcyjnej wykonują plakat. Technika dowolna, przynosimy przybory plastyczne : kredki, mazaki, pastele, itp.

D. Wiosna

L. Babilas.

piątek

 

 

Zawody sportowe klas integracyjnych.

8:50 – 10:30, sala gimnastyczna.

Nauczyciele wychowania fizycznego,

nauczyciele wspomagający

 

KOLOROWE DNI INTEGRACJI

POD HASŁEM: „Wszystko, co dajesz innym, dajesz samemu sobie” /Brunon Ferrero/.

 

W Tygodniu Integracji ubieramy się w stroje jednego koloru:

Wtorek – NIEBIESKI

Środa – CZERWONY + owoc lub warzywo w tym kolorze;

Czwartek – ŻÓŁTY

Piątek – ZIELONY

Klasa, w której będzie najwięcej osób ubranych w dany kolor, następnego dnia jest niepytana. Klasa, która wygra więcej niż raz, otrzymuje tytuł „Najbardziej zgranej klasy G7”.

 

Przygotowanie klas sprawdzać będą uczniowie z klasy 1e każdego dnia.

 

…………………………………………………………………………….

KONKURS LITERACKI.

Z okazji Dni Integracji wszystkich uczniów G7 zapraszamy do udziału w konkursie literackim. Należy napisać opowiadanie o tematyce młodzieżowej.

……………………………………………………………………………………………………………………………

CIEKAWE POMYSŁY NA LEKCJĘ WYCHOWAWCZĄ.

Każdy wychowawca otrzyma scenariusz lekcji, która będzie dotyczyła budowania wiary w siebie.

Warsztaty Bożonarodzeniowe

http://pioadam.webd.pl/zssrybnik.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=398&Itemid=1

 

Międzynarodowy Dzień osób Niepełnosprawnych

3 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W naszej szkole wysłuchaliśmy audycji na ten temat, przygotowanej przez panią Karinę Niwelt. Mogliśmy też zapoznać się z gazetką dotyczącą m. in. znanych osób z niepełnosprawnością. 4 grudnia odbył się ponadto szkolny konkurs wiedzy  o niepełnosprawności i integracji, zorganizowany przez panie L. Babilas i K. Gumulak. Wzięło w nim udział 21 osób, z których najlepsi okazali się następujący uczniowie: Paulina Solich, Patrycja
Wiaterek (I miejsce) oraz Ola Żyłka i Kewin Gajda (II miejsce). Gratulujemy!

XXII Regionalny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych Rybnik 21.11.2014 przeszedł do historii organizacji mityngów pływackich i działalności Klubu Olimpiad Specjalnych "Promyk" w Rybniku. Był to 20 mityng regionalny organizowany w Rybniku. Zawody przebiegły w niezwykle gorącej atmosferze, przy głośnym dopingu licznie przybyłych kibiców. Wśród publiczności nie zabrakło uczniów i nauczycieli z naszej szkoły.

 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA


 

Dnia 26 listopada uczciliśmy z młodzieżą Naszego Gimnazjum wyjątkowy dzień, który przypomina wszystkim, że byli kiedyś lub są dziećmi!!!

Dorośli / nauczyciele mogli odgrzebać swoje przytulanki z dzieciństwa w pamięci a uczniowie przynieśli swoje pluszaki tego dnia do szkoły.

Opowieści, zabawy i wymiany odbywały się na przerwach, w czasie lekcji misie odpoczywały w plecakach swoich właścicieli.

Zwycięzcami okazały się aż cztery klasy - wszyscy ich uczniowie przynieśli ze sobą tego dnia swoje PLUSZOWE MISIE.!

W przyszłym roku pewnie powtórzymy zabawę.

 

 

Integracja jest naszą wspólną szansą,

szansą stworzenia świata bardziej pokojowego,

mniej rywalizującego i mającego więcej miłości.

Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 7

im. Czesława Miłosza w Rybniku

serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych

dnia 11 marca 2014 roku w godz.15:00–18:00 na

"DZIEŃ  OTWARTY   SZKOŁY"

Odwiedzający naszą szkołę rodzice i uczniowie będą mogli zapoznać się z proponowaną przez nas ofertą

edukacyjną na następny rok szkolny, zwiedzić nasze klasopracownie, salę gimnastyczną, siłownię,

bibliotekę, świetlicę wraz z centrum multimedialnym. Będzie także okazja do porozmawiania z uczniami,

ich rodzicami i nauczycielami naszej szkoły. Odbędzie się także kiermasz prac uczniów wykonanych techniką decoupage

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

DZIEŃ

JAK BĘDZIEMY SIĘ INTEGROWAĆ?

Osoby

odpowiedzialne

poniedziałek

Audycja dot. integracji.

Quiz o integracji (przedstawiciele klas) – 3-4 lekcja

p. Karina Niwelt

p. Surma

p. Weremijewicz – Chrobok

p. Babilas

 

 

wtorek

 

 

 

Dzień Otwarty – 15:00 – 18:00.

Zapraszamy uczniów klas szóstych do odwiedzenia i poznania naszej szkoły. Opowiemy im o klasach integracyjnych, zajęciach pozalekcyjnych, naszych tradycjach i sukcesach. Rozdamy specjalny numer „Przystanku 7” oraz ulotki
o szkole.

 

wszyscy nauczyciele

 

 

środa

 

 

 

 

Debata uczniowska.

3 godzina lekcyjna

Temat debaty: „Współpraca w naszej szkole”.

G. Szmidt

czwartek

 

Konkurs plastyczny - Integracja w G7 – przedstawiciele klas na piątej godzinie lekcyjnej wykonują plakat. Technika dowolna, przynosimy przybory plastyczne : kredki, mazaki, pastele, itp.

D. Wiosna

L. Babilas.

piątek

 

 

Zawody sportowe klas integracyjnych.

8:50 – 10:30, sala gimnastyczna.

Nauczyciele wychowania fizycznego,

n-ele wspomagający

Poprawiony: sobota, 10 grudnia 2016 19:06