Gimnazjum nr 7 w Rybniku

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Email Drukuj PDF


Program COMENIUS                                         

Czym jest program Comenius?

Comenius - jeden z czterech programów sektorowych Programu "Uczenie się przez całe życie" (Lifelong Learning Programme) między innymi wspiera finansowo oraz merytorycznie partnerską współpracę europejskich placówek edukacyjnych, polegającą na realizacji wspólnego projektu.

W roku 2007 nasza szkoła przystąpiła do I edycji programu Comenius. Pozyskaliśmy partnerów do współpracy przez Internet oraz  dzięki forum FrancParler.

Od września 2010r do sierpnia 2012 r. nasza szkoła realizowała II edycję nowego projektu wspólnie ze szkołami z Turcji, Hiszpanii oraz położonego na Morzu Karaibskim terytorium zamorskiego Francji -Martyniki. Nowy projekt dotyczy  kultury regionalnej naszych szkół i nosi nazwę "Nasza Mała Ojczyzna -oknem na świat".

W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do III edycji programu Comenius. Jest to bardzo duże osiągnięcie, tym bardziej,że projekt kolejny raz jest realizowany w języku francuskim. W tym projekcie mamy aż 7 szkół partnerskich: są to szkoły z Francji, Hiszpanii, Włoch, Bułgarii, Turcji, Słowacji oraz nasz partner z porzedniego projektu-szkoła z Martyniki.

Poprawiony: wtorek, 13 maja 2014 15:57